INFORMACJA dotycząca obowiązku rejestracji zwierząt w ARMiR

INFORMACJA

dotycząca obowiązku rejestracji zwierząt w ARMiR.

W związku z wystąpieniem wśród trzody chlewnej ognisk wywołanych wirusem afrykańskiego pomoru świń (ASF) i wprowadzeniem programu bioasekuracji, przypomina się, że każdy rolnik utrzymujący świnie (nawet jedną sztukę na własne potrzeby), ma obowiązek zarejestrować siedzibę stada w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz prowadzić księgę rejestracji świń.

        Rolnicy posiadający jeszcze niezarejestrowane zwierzęta powinni w okresie do 15 września 2016 r. dokonać rejestracji. Po tym terminie brak rejestracji będzie traktowany jako poważne przewinienie i będzie podlegać ustawowym sankcjom.

Wójt Gminy Hajnówka

Nadleśnictwo Białowieża informuje, że posiada w sprzedaży drewno sosnowe S_S2A

Nadleśnictwo Białowieża informuje, że posiada w sprzedaży drewno sosnowe S_S2A w cenie netto 161 zł / brutto 198,03 zł za 1 m3, w ilości 100 m3.

W związku z tym, że priorytetem nadleśnictwa jest zabezpieczenie lokalnej społeczności w drewno zwracamy się z prośbą o umieszczenie powyższej informacji na stronie internetowej oraz tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy. W przypadku braku zainteresowania, celem zachowania właściwej rotacji drewna, będziemy zmuszeni do sprzedaży drewna szerszemu gronu odbiorców, poprzez publikację aukcji internetowych w aplikacji "e-drewno".