Zaginął pies


p1 p2
W okolicy Narewki w czwartek 22.09.2016 r. zaginął mój pies. Owczarek niemiecki długowłosy, miał fioletową obrożę. Nazywa się Lara, jest bardzo towarzyska i lubi się bawić. Bardzo proszę o udostępnianie tej informacji. Pomóżcie mi znaleźć mojego kochanego pieska. Jeśli ktoś czegoś się dowie lub ją znajdzie proszę o kontakt pod numer telefonu 694553559.

Na znalazcę czeka nagroda !

ZDROWE ODŻYWIANIE

plakat odzywianie

Zapraszamy wszystkich do udziału w spotkaniu na temat zdrowego odżywiania z autorką poradnika „Zdrowy maluch” Magdaleną Sikoń 7 października 2016 r. o godzinie 17.00 w Czytelni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce.

Zdrowy maluch to apetyczny i praktyczny poradnik dla wszystkich osób, dla których prawidłowy rozwój dzieci jest ważny, a więc także dla lekarzy pediatrów i dietetyków. Ta książka wypełnia istniejącą na naszym rynku lukę w zakresie tytułów dotyczących żywienia najmłodszych dzieci pozostających na dietach wegetariańskich. Autorki bez ideologii, wzbudzania wyrzutów sumienia i krytykowania w rzetelny sposób podpowiadają, jak prawidłowo komponować posiłki dla maluchów, aby były pełnowartościowe i smaczne. Gorąco polecam”.

dr n. med. Aneta Czerwonogrodzka-Senczyna
Warszawski Uniwersytet Medyczny, Zakład Żywienia Człowieka

Spotkanie organizowane w ramach projektu "Kreatywni rodzice angażują okolice" dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Hajnówce.

Pieniądze na inwestycje

logo prrwp

Pieniądze na inwestycje

(nie tylko nowe, bez wymogu innowacyjności)

– rozwiń swoją firmę z pożyczką za 0% ze środków unijnych!

To już ostatnia szansa na skorzystanie z pożyczki ze środków RPO WP w ramach projektu:

„Start i rozwój – pożyczki dla mikro małych i średnich przedsiębiorstw z terenu województwa podlaskiego”.

Fundusz pożyczkowy PFRR realizuje projekt od stycznia 2016r. Do dyspozycji było 15 000 000 PLN z przeznaczeniem na rozwój przedsiębiorstw na terenie województwa podlaskiego. Do końca sierpnia wypłacono ponad 10 000 000 PLN i w rozpatrywaniu jest kilkanaście kolejnych wniosków.

Pożyczka może być przeznaczona na cele inwestycyjne związane zprowadzoną  działalnością gospodarczą (zakup nieruchomości, budowa, rozbudowa, modernizacja, remont, zakup maszyn i urządzeń itp.). Uwaga! – mogą to być również urządzenia i maszyny używane. Nie ma wymogu innowacyjności.

  • oprocentowanie 0%
  • maksymalna kwota 500.000 PLN
  • prowizja od 1% do 5% (uzależniona od okresu kredytowania: 1 rok-1%, 2 lata-2%, … 5lat-5%)
  • okres kredytowania do 60 miesięcy
  • karencja do 6 miesięcy

Fundusz pożyczkowy PFRR wciąż prowadzi nabór wniosków do projektu. Procedura ubiegania się o pożyczkę jest bardzo prosta – nie ma konieczności przygotowywania biznesplanu ani projekcji finansowych – wystarczy wypełnienie formularzy zamieszczonych na stronie www.pozyczkowy.com.pl i załączenie wymaganych dokumentów. Wnioski rozpatrywane są zgodnie z kolejnością wpływu.

Środki są wciąż dostępne.

Więcej informacji:
Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego
Hajnówka, ul. Ks. I. Wierobieja 30 lok. 18
Tel. 604 079 262

Fotorelacja z festynu Spotkanie z Piosenką Ludową w Pasiecznikach Dużych

Festyn "Spotkanie z Piosenką Ludową" odbył się 25 września 2016 r. na placu przy świetlicy wiejskiej w Pasiecznikach Dużych.
Fotorelacja:

bwd  Zdjęcie 1/11  fwd